Monika Mørck har holdt til i Gregus kunstnerverksteders nye lokaler i Frostadveien 2 C øst i Trondheim i to og et halvt år. Bygget ble tidligere brukt til helseformål av kommunen, og Mørck har fordelt seg over to tidligere beboerrom, på hver sin side av korridoren i andre etasje. Ved fellesinngangen merker kunstnerne av med magnetbrikke på en tavle, slik at man til enhver tid har oversikt over hvilke kunstnere som er til stede.
– Jeg fikk tildelt atelierplass i det gamle Gregus kunstnerverksteder i Gregus gate, der de hadde holdt til siden 1998. Men på samme tid stengte brannvesenet kunstnerverkstedet, så i 2022 flyttet vi til den andre siden av Lademoparken, inn i et forhenværende syke- og pleiehjem, forteller hun.
På et av rommene er et gammelt baderom.
– Det ene badet, med utsikt mot Frostaveien, har jeg omdefinert til fargekjøkken. Jeg liker sollyset her i dette rommet. Det andre rommet, derimot, er nordvendt mot en skyggefull bakgård. Det har blitt til kontor og lager.